boyun-tutulmasi

Boyun Tutulmasına Ne İyi Gelir

Kategori: Hastalıklar
Tarih: 10.08.2012 10:08

Merhaba arkadaşlar hemen hemen her insanda boyun tutulması meydana gelebilir boyun tutulmasına ne iyi gelir olarak size bir kaç tavsiyede bulunacagım eminim boyun tutulmanıza iyi gelicektir.Öncelikle sizlere boyun tutulmasının nedenlerini ve tedavi yöntemlerinden bahsedicegim.

Boyun Tutulması Neden Meydana Gelir ?

Boyun tutulması genelde başı sürekli sabit tutmak, koltuk gibi set ve düzensiz yerde uyumak, cereyanda kalmak , ani hareketler yaparak boynun hasar görmesine neden olmak gibi nedenler gelmektedir.

Boyun Tutulmasına Ne İyi Gelir ?

Boyun tutulmasın da ki ilk seçenek önce hasta kendi kendine tedavi uygulamalıdır. Genelde tutulan bölgeyi sıcak tutmak her zaman faydalıdır. Çünkü sıcakta kaslar gevşer. Tutulan bölgedeki kaslar sertleşmiştir. Bunun yanı sıra elimizde bulunan kas gevşetici merhemleri kullanabiliriz, masaj yaptırabiliriz. Eğer bu uygulamalardan da sonuç alınmazsa doktora başvurmakta fayda vardır. Muayeneyi yaptırıp boyundaki tutulmanın altında eğer boyun fıtığı olup olmadığı ortaya çıktıktan sonra durum ciddiyse ameliyat ya da fizik tedavi uygulamasına başlanır. Eğer tutulma anında hemen doktora gidemeyeceksek o kadar telaşlanmaya gerek yoktur. Bu durum çok zararlı değildir, hatta çok şiddetli ağrı olsa da zaten doktora gittiğimizde de hemen çözülecek bir durum değildir. Kasılmış kasın eski haline gelmesi zaman alabilir. Hemen doktora başvuramadığımız durumlarda yapabileceğimiz en önemli şey o bölgeyi sıcak tutmaktır. Boynu çok zorlayacak işlerden uzak durmak, sürekli bilgisayar başında oturmak, uğraştırıcı bir yemek yapmak mesela dolma sarmak gibi boyun sabit kalacak şekilde durmak veya çok ince işlerle uğraşmaktan boyunu hep belirli pozisyonda tutmaktan kaçınmak her zaman faydalı olacaktır.

 

Ne iyi Gelir ile ilgili Makaleler


Etiketler: ,

Yorumlar

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>